Jest wiele rzeczy do rozważenia podczas planowania układu kuchni, w tym trójkąta roboczego oraz rozmiaru i materiałów twoich blatów. Ty musisz także rozważać twój urządzenia, wliczając zakres i lodówkę, i jakaś lady lub urządzenia w granicach cztery cieki each inny. Ten artykuł przechodzi jak planować twój kuchennego rozkład tak, że wszystko płynie dobrze i robi sens. Da Ci również kilka wskazówek dotyczących wyboru właściwego blatu i podłogi. Stosując się do wskazówek zawartych w tym artykule, powinieneś być na dobrej drodze do zaprojektowania swojej wymarzonej kuchni.

Trójkąt pracy

Przy projektowaniu kuchni ważne jest, aby myśleć o trójkącie pracy. Ten projekt opiera się na koncepcji, że trzy główne elementy w kuchni powinny być blisko siebie, ale nie powinny być tak blisko, że powoduje to ciasne warunki. Zamiast tego, kuchnia powinna być zaprojektowana tak, aby urządzenia były oddzielone wygodną odległością. Ta zasada projektowania pochodzi z lat 40. ubiegłego wieku, kiedy kuchnie były małe, a urządzenia AGD stanowiły nowe dodatki. Te wczesne urządzenia były znacznie większe niż są teraz.

Długość każdej nogi trójkąta powinna wynosić około jednego metra (3,2 ft) od siebie, a odległość między pozostałymi punktami powinna wynosić co najmniej cztery stopy. Szafy nie powinny dotykać żadnego innego punktu trójkąta i nie powinny być umieszczone zbyt daleko od siebie. Ważne jest również, aby pomiędzy dwoma punktami trójkąta nie było żadnych przeszkód, takich jak meble o pełnej wysokości lub wysokie szafki. Gdy masz już odpowiedni układ, możesz zacząć planować.

Pomysł trójkąta roboczego został po raz pierwszy wprowadzony w latach czterdziestych w celu optymalizacji wydajności w kuchniach. Po raz pierwszy został użyty do optymalizacji ruchu w pojedynczej kuchni i początkowo nazywano go trasą kołową. Później została wykorzystana przez psychologów przemysłowych do projektowania kuchni, a konkretny model został opracowany przez University of Illinois School of Architecture. Celem trójkąta roboczego była standaryzacja konstrukcji i obniżenie kosztów. Pomysł został szeroko przyjęty i nadal jest jednym z najczęstszych układów kuchni.

Układanie tablicy wizji

Aby zacząć, zbierz wszystkie obrazy, które są dla Ciebie atrakcyjne, a następnie stwórz ich kolaż na dużym arkuszu tablicy plakatowej. Możesz użyć obrazów z takich stron internetowych jak Pinterest. Możesz nawet przesłać swoje własne. Użyj zwykłego papieru plakatowego, stron czasopism, a nawet starych magazynów, aby zebrać inspirację. Możesz również dołączyć słowa, które mogą symbolizować rzeczy, które kochasz i cele, które masz nadzieję osiągnąć.

Gdy już zgromadzisz obrazy z ulubionych źródeł, możesz zacząć zawężać swoje opcje. Zacznij od przeglądania magazynów o projektowaniu domu lub oglądania obrazów online. Jeśli znajdziesz obraz, który przyciąga twoje oko, zrób zrzut ekranu lub wytnij go i zapisz na swoim komputerze. Możesz również przeszukać tablice wizji innych osób, aby uzyskać więcej pomysłów. Kiedy już zbierzesz wystarczająco dużo obrazów, czas zacząć układać tablicę wizji.

Tablica wizji może być potężnym narzędziem wizualizacji, aktywującym prawo przyciągania. Otaczając się obrazami pożądanego wyniku, tablica wizji zachęca do manifestacji swoich marzeń. Kuchnia vision board jest wielkim sposobem zbierać projektowe pomysły i wizualizować one. Nie będziesz musiał wydawać setek dolarów na kawałki, które nie są odpowiednie dla Twojej kuchni. Z odrobiną planowania i inspiracji, można zaprojektować kuchnię, którą kochasz i żyć z lat.

Wybór materiału blatu

Wybór materiału blatu podczas projektowania & remodeling kuchni powinien być łatwym zadaniem. W zależności od budżetu, można wybrać blat wykonany z marmuru, granitu, szkła lub stałej powierzchni. Materiały te są popularne ze względu na ich trwałość, niską cenę i nieskończoną różnorodność. Choć mogą wymagać więcej konserwacji, są świetnymi duplikatami dla granitu i marmuru, i często są kolorowe i odporne na plamy.

Kilka rzeczy do zapamiętania przy wyborze blatu do kuchni to kolor, tekstura, krawędź i zwis. Kolor i tekstura są ważne czynniki, a jeśli nie idą z ogólnym poczuciem pokoju, może chcesz ponownie rozważyć. Weź pod uwagę wartość odsprzedaży swojego domu i to, czy będziesz cieszyć się tą przestrzenią przez najbliższe lata. Upewnij się, że budżet dobrze z góry i wybrać materiał, który najlepiej pasuje do Twojego stylu.

Poza kolorem, będziesz chciał rozważyć trwałość nowego blatu. Upewnij się, aby wybrać coś, co będzie trzymać się przez wiele lat. Marmur jest luksusową opcją, i będzie trwać przez dziesięciolecia, jeśli dbać o prawidłowo. Kwarc to kolejna dobra alternatywa dla marmuru, który jest nieco tańszy. Piękno kwarcu polega na tym, że można uzyskać ten sam wygląd za ułamek kosztów. Możesz również znaleźć kamienny lub granitowy blat, który jest podobny w kolorze i cenie.

Tworzenie planu podłogi

Tworzenie planu podłogi dla pokoju jest dobrym sposobem na wizualizację swojego układu i wizualizację swojego projektu. Jest to schematyczny rysunek, który pokazuje, gdzie i jak zostaną umieszczone urządzenia. Tworzyć plan, używa symbole reprezentować różnych elementy, szczegóły, urządzenia i inne cechy kuchnia. Musisz być ostrożny, kiedy rysujesz plan, ponieważ musi zostawić miejsce na ruch ludzi.

Przy tworzeniu planu piętra, upewnij się, że zawiera on najważniejsze cechy kuchni. Stół i krzesła są koniecznością. Sprzęt elektryczny jest niezbędny, ale plan piętra pokazuje również, jak rozmieścić krzesła i sprzęt elektryczny. Możesz użyć symboli, aby zobrazować, jak Twoja rodzina będzie korzystać z kuchni. Symbole te są dostępne w bibliotece symboli EdrawMax, więc nie musisz zaczynać od zera.

Kuchnie występują w różnych kształtach i orientacjach, a dla każdej z nich istnieją określone kształty. Możesz mieć kuchnię w kształcie litery U, na przykład, lub możesz preferować projekt w stylu galeryjki, lub kuchnię w kształcie litery L. Tak czy inaczej, plan kuchni może być niezwykle pomocny. Kluczem jest wybranie takiego, który działa dla Twoich potrzeb. Kiedy już masz układ, który chcesz, musisz dowiedzieć się, jak uczynić go funkcjonalnym i pięknym.

Getting quote

Jeśli planujesz przebudowę swojej kuchni, dobrym pomysłem jest uzyskanie wyceny od kilku różnych projektantów przed podjęciem ostatecznej decyzji. Profesjonalista będzie często odwiedzać swój dom, aby omówić swoje plany i zaoferować pomysły projektowe. Upewnij się, że spotykasz się z wszystkimi decydentami, więc możesz dać projektantowi cenny wkład. Pamiętaj, że projektowanie kuchni nie jest szybkim procesem, a to wymaga kilku godzin pracy. Nienawidziłbyś spędzić cały ten czas na kuchni, którą twój małżonek hates.

Przed uzyskaniem cytatu, to dobry pomysł, aby zebrać pomiary swojej kuchni. Chociaż nie są wymagane, aby zapewnić te pomiary, przybliżony pomysł, jak dużo miejsca masz pomoże Ci określić bardziej dokładne cytat. Możesz użyć rysunku kuchni, aby określić krytyczne pomiary, takie jak odległości między urządzeniami i ścianami. Ta informacja może pomóc określić, ile trzeba będzie wydać, aby stworzyć kuchnię, którą chcesz.

Niektóre z materiałów używanych w projektowaniu kuchni są zastrzeżone, więc będziesz chciał uzyskać wycenę od projektanta, który może dostarczyć szczegółowych informacji. To pomoże Ci porównać konkurencyjne materiały. Podobnie, twój projektant kuchni może nie zawierać kosztów podłóg. Podczas gdy podłoga może być kosztowna, warto zapytać o nią przed sfinalizowaniem projektu kuchni. Niektóre rodzaje podłóg mogą różnić się drastycznie w cenie, w tym twarde drewno, deska winylowa i kamień. Wzory płytek mogą być również droższe od innych.

Budżetowanie

Przy ustalaniu budżetu na nową kuchnię, zacznij od wartości rynkowej swojego domu. Kuchnie zazwyczaj stanowią od 10 do 20 procent całkowitej wartości domu. Jeśli planujesz wydać mniej niż ta kwota, możesz skończyć z kuchnią, która nie spełnia Twoich oczekiwań. Jeśli wydasz więcej niż to, możesz mieć trudny czas odzyskać swoje wydatki, jeśli zdecydujesz się sprzedać swój dom w przyszłości. Większość kuchni wymaga około piętnastu procent budżetu na urządzenia, podłogi i inne towary. Pozostałe dwadzieścia do trzydziestu pięciu procent powinno pokryć robociznę, elementy projektu i inne koszty.

Oprócz prowadzenia rejestru każdego dolara, który wydajesz, powinieneś również ustalić budżet. W zależności od wielkości kuchni, można spędzić w dowolnym miejscu od 20.000 dolarów do 100.000 dolarów. Pamiętaj, że kuchnia o powierzchni 200 stóp kwadratowych może kosztować od 20 000 do 100 000 dolarów. Posiadanie budżetu w umyśle pomoże Ci pozostać w ramach budżetu. Często właściciele domów dostają tak złapany w projektowaniu i marzenia o nowej kuchni, że zapominają śledzić swoje wydatki. To dobry pomysł, aby ustawić harmonogram przeglądu dla wszystkich wydatków. Ponadto, zachować wszystkie kwity dla wszelkich zakupów, w tym posiłków.

Przed rozpoczęciem fazy planowania, należy zmierzyć rozmiar swojej kuchni. Możesz nawet chcieć zrobić zdjęcie swojej kuchni, więc projektant będzie wiedział dokładnie, jaki rodzaj pracy będzie wymagał. Gdy masz już podstawowe pomiary swojej kuchni, spotkaj się z projektantem w salonie. Będą wracać z szorstkich koncepcji i szacunków ballpark. Niektórzy projektanci mogą rozpocząć pracę od razu, ale większość spotka się z tobą ponownie w ciągu dwóch tygodni.