Ciekawe jak sadzić ogórki? Oto kilka przydatnych wskazówek: Nawozić przed sadzeniem, podlewać je często i rozmieścić je równomiernie w rzędach lub kopcach. Pamiętaj, że ogórki są wrażliwe na temperaturę, więc odpowiednio zaplanuj datę sadzenia. Gdy rośliny się zadomowią, nawoź je raz na kilka tygodni lub częściej, w zależności od tego, jak duży wzrost przewidujesz. Upewnij się również, że dajesz im dużo miejsca do wzrostu.

Nawożenie ogórków przed sadzeniem

Jest wiele powodów, aby nawozić ogórki przed sadzeniem. Na początek należy zbadać glebę pod kątem niedoborów. Nawożenie materią organiczną doda do gleby niezbędnych składników odżywczych. Podczas sadzenia nasion wymieszaj trochę kompostu z glebą. Możesz również użyć dobrze starzejącego się obornika. Oprócz nawożenia gleby, pomoże to korzeniom rośliny ogórka. Nawozić ogórki, dodając trzy do pięciu funtów kompostu do każdego otworu.

Mieszanka kompostowa, która zawiera odlewy ślimakowe, jest jednym z najlepszych nawozów, jakich można użyć do ogórków. Te odlewy działają jak ostateczny nawóz o powolnym uwalnianiu, powoli wymywając składniki odżywcze do gleby poniżej. Rośliny ogórka skorzystają z regularnego nawożenia, ponieważ brak nawozu spowoduje słaby wzrost. Jednak zbyt duża ilość nawozu może spowodować, że zamiast pysznych, soczystych owoców pojawią się małe ogórki i liście.

Aby prawidłowo nawozić rośliny ogórka, wybierz wysokiej jakości pokarm roślinny wykonany ze źródeł organicznych. Niektóre z tych produktów są wykonane z naturalnych składników, podczas gdy inne są syntetyzowane lub zawierają składniki organiczne. Tak czy inaczej, powinny one zwiększyć produkcję ogórków i ogólny stan zdrowia roślin. Najwyższej jakości nawóz powinien mieć również łatwe w użyciu opakowanie. Wszystkie te produkty są sformułowane z odpowiednimi wartościami odżywczymi, aby pomóc roślinom ogórkowym rozwijać się.

Jeśli planujesz uprawę ogórków w swoim ogrodzie, możesz chcieć nawozić swoje rośliny, jak tylko zaczną tworzyć kwiaty. Nawozić je co trzy tygodnie mieszanką nawozów 10-10-10. Aby nawozić ogórki, należy zastosować 1/4 funta na dziesięć stóp powierzchni uprawnej. Upewnij się, że obszar uprawy ogórków jest wolny od chwastów, ponieważ chwasty mogą pozbawić je niezbędnych składników odżywczych oraz mogą być siedliskiem szkodników i chorób. Ogórki są gotowe do zbiorów od 50 do 70 dni po posadzeniu.

Podlewaj ogórki regularnie

Podczas podlewania roślin ogórków należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Jednym z najważniejszych jest poziom wilgotności w górnej półcalowej warstwie gleby. Jeśli jest ona zbyt wilgotna, może spowodować poparzenie rośliny lub jej zwiędnięcie. Staraj się podlewać rośliny ogórka raz na dwa do trzech tygodni. Jeśli pominiesz ten wymóg, ogórki będą cierpieć. Aby uniknąć tych problemów, należy dokładnie przestrzegać poniższych instrukcji.

Przed przesadzeniem ogórków upewnij się, że masz odpowiednią wilgotność w glebie. Podlewaj ogórki głęboko i co najmniej raz w tygodniu. Podlewanie ogórków rano to najlepszy czas na ich podlewanie. Jeśli w ciągu dnia jest bardzo sucho, spowoduje to choroby. Unikaj podlewania ogórków wieczorem, ponieważ ich liście staną się mokre. Możesz również użyć nawadniania kropelkowego. Upewnij się, że woda jest równomiernie wilgotna u podstawy rośliny, czyli na głębokości około cala. Możesz również posypać warstwę ściółki między roślinami ogórków, aby utrzymać regulację wilgotności gleby.

Aby uzyskać najlepiej smakujące ogórki, zbieraj ogórki regularnie. Ogórki są szybkie w dojrzewaniu, gdy są już ustawione. Jeśli pozwolisz im wisieć na winorośli, staną się gorzkie i żółte. Zbieraj ogórki dwa razy dziennie, ponieważ mogą być bardzo trudne do zauważenia pośród zielonej winorośli. Kilka dni po posadzeniu powinieneś być w stanie zebrać owoce. Może to być już 50-70 dni po posadzeniu.

Temperatura twojej gleby powinna wynosić co najmniej 65 stopni Fahrenheita, aby nasiona ogórka mogły wykiełkować. Jeśli uprawiasz ogórki w glebie gliniastej, być może będziesz musiał uzupełnić ją torfem lub kompostem, który poprawia zaopatrzenie w wodę wokół korzeni. Rośliny ogórka mogą rozwijać się w mniej niż optymalnych warunkach glebowych, ale należy upewnić się, że otrzymują dużo światła słonecznego. Ogórki wymagają co najmniej sześciu godzin bezpośredniego światła słonecznego dziennie, w przeciwnym razie nie dadzą tylu owoców, ile byś chciał.

Sadzenie ogórków w rzędach lub kopcach

Możesz sadzić ogórki w rzędach lub kopcach, w zależności od tego, jak lubisz je sadzić. Sadząc ogórki, zrób kopce z ziemi o wysokości od jednego do czterech centymetrów. Przestrzeń nasiona równomiernie i tak, że każdy wzgórek jest co najmniej jedna stopa od siebie. Posadź dwa do trzech nasion ogórków na kopiec i przerzedź je do jednej rośliny na wzgórze, gdy osiągną wysokość czterech cali. Hilling roślin ogórków jest skutecznym sposobem na utrzymanie nadmiaru wody z dala od łodygi i daje im ciepłą glebę do kiełkowania. Hilling działa dobrze w łóżkach ogrodowych, pojemnikach i podniesionych ogrodach łóżkowych.

Oprócz rozstawienia ich prawidłowo, pamiętaj, że ogórki mają płytkie korzenie i wymagają pełnego światła słonecznego, aby dobrze się rozwijać. Z kolei jeśli posadzisz je zbyt blisko siebie, mogą się nawzajem zacieniać i rosnąć nierówno. Oznacza to, że lepiej jest rozmieścić ogórki w rzędach lub kopcach, niż sadzić je w niewielkiej odległości od siebie. Aby uzyskać maksymalne korzyści z roślin ogórków, upewnij się, że wybierasz odporne na choroby sadzonki i nasiona.

Jeśli uprawiasz ogórki w treliażu, rozmieść je w odległości od 6 do 8 cali. Dzięki temu systemy korzeniowe będą się szybciej tworzyć, co zmniejszy ryzyko szoku po przeszczepie. Rozstawa daje roślinom ogórków dużo miejsca do wzrostu i produkcji dużych zbiorów. Należy również wziąć pod uwagę problem mszyc i zagrożenie szkodnikami związane z chrząszczem ogórkowym. Mszyce żerują na roślinach ogórka, a także mogą powodować choroby.

Sadząc ogórki, wybierz dobrą glebę z dobrym drenażem. Idealnie, rośliny ogórka powinny być sadzone w odległości co najmniej dwóch stóp od siebie w rzędach i trzech stóp od siebie w kopcach. Przestrzeń ogórki trzy stopy od siebie w rzędach, chyba że są to odmiany krzaków. Jeśli chcesz uprawiać je w kopcu, rozstaw je na trzy do czterech stóp. Gdy już wykiełkują, przerzedzić je do trzech do sześciu nasion na kopiec.

Wrażliwe na temperaturę

Badacze z Korei odkryli, że korzenie ogórków wrażliwych na temperaturę wykazują szybkie zmniejszenie ciśnienia korzeniowego, gdy roztwór kąpielowy zostanie zredukowany do temperatury chłodzenia. Efekt ten przypisuje się ich wysokiej wrażliwości na niskie temperatury. Badanie zostało wsparte przez granty z Korea Science and Engineering Foundation i Chonnam National University. Ogórki wrażliwe na temperaturę wykazują szeroki zakres reakcji fizjologicznych na niskie temperatury. Zidentyfikowano kilka mechanizmów molekularnych wyjaśniających to zjawisko.

Podczas sezonu wegetacyjnego temperatura nie może spaść poniżej 15 degC, w przeciwnym razie liście ogórka więdną. Różne odmiany ogórka mają różną tolerancję na temperaturę. Ogórek Beit Alpha, który ma pochodzenie środkowo-wschodnie, jest bardziej tolerancyjny na chłodniejsze temperatury niż inne typy. Jednakże ogórki, które doświadczają niskich temperatur mogą zostać poważnie uszkodzone lub nawet zabite. Stąd ważne jest, aby starannie wybrać odpowiednią temperaturę do sadzenia roślin ogórka.

Ekspresja CsCaM3 w roślinach ogórka typu dzikiego i transgenicznego została określona za pomocą Southern i northern blots. Traktowanie temperaturą w roślinach kontrolnych typu dzikiego (WT) zwiększało ekspresję CsCaM3 w liściach, ale nie wpływało na jej ekspresję w roślinach transgenicznych. Rośliny transgeniczne wykazywały silniejszą tolerancję na HT. Wynik ten wskazuje, że nadekspresja CsCaM3 poprawia tolerancję ogórka na temperaturę.

Jednakże ogórki wrażliwe na zimno mogą ulec uszkodzeniu podczas procesu przechowywania. W niektórych przypadkach rośliny ogórka cierpią na uszkodzenia chłodnicze (CI) spowodowane punktami zamrożenia niższymi niż 32degF/0degC. W takich przypadkach rośliny są podatne na kurczenie się i pękanie liści. Objawy te mogą również świadczyć o braku wody. Poza tym, ogórki wrażliwe na zimno są bardzo podatne na wychłodzenie, dlatego niezbędna jest ich właściwa pielęgnacja.

Pielęgnacja ogórków

Jeśli chcesz wyhodować własne ogórki, musisz wiedzieć, jak je prawidłowo pielęgnować. Sadzenie nasion ogórków na zewnątrz najlepiej przeprowadzać w kwietniu i maju. Należy pamiętać, aby sadzić je na głębokość jednego centymetra. W przypadku, gdy zostaną posadzone zbyt głęboko, nie wykiełkują. Możesz również użyć słabego roztworu obornika do ich podlewania. Spowoduje to szybszy wzrost i rozwój owoców. Gdy już wykiełkują, przenieś je do pomieszczenia o temperaturze od dwudziestu do dwudziestu pięciu stopni.

Aby zmaksymalizować plony, musisz regularnie podlewać ogórki. Lubią one pełne słońce i potrzebują co najmniej ośmiu godzin światła słonecznego każdego dnia. Aby dobrze się rozwijać, potrzebują dobrze przepuszczalnej gleby z dużą ilością materii organicznej, takiej jak obornik lub kompost. Ogórki wymagają około pięciu litrów wody na metr kwadratowy gleby, dlatego należy regularnie uzupełniać tę ilość w pojemniku. Pamiętaj, że najlepiej podlewać ogórki z konewki.

Po zbiorach należy zawinąć je w wilgotne ręczniki papierowe lub plastikową torbę, aby zapobiec dalszemu stresowi winorośli. Ogórki mogą przetrwać około dziesięciu dni, jeśli są prawidłowo zebrane. Oprócz jedzenia świeżych, można je również zachować poprzez kiszenie lub puszkowanie. Najważniejszą rzeczą do zapamiętania podczas zbioru ogórków jest upewnienie się, że zbieramy je ze wszystkich części rośliny, zaczynając od dołu. Zbieranie ogórków o różnych porach dnia pozwoli roślinie na dalszy rozwój kolejnych owoców. Odmiany ogórków różnią się długością i kolorem swoich owoców.

Aby zmaksymalizować wzrost roślin ogórkowych, musisz zapewnić glebie wystarczającą ilość składników odżywczych. Gleba, która ma pH 6,5-7 jest idealna dla tej uprawy. Powinna być również bogata w materię organiczną. Dodaj nawozy organiczne zanim rośliny zaczną kwitnąć. Nie używaj zbyt dużej ilości tych nawozów, ponieważ uszkodzą one sadzonki. I pamiętaj, że jeśli martwisz się, że Twoje rośliny wydadzą więcej owoców, możesz dodać odrobinę saletry.